5 pomysłów na to, co robisz po studiach MBA

Szkolenia i studia MBA to idealne rozwiązanie dla osób, które zajmują się zarządzaniem, ale chcą być menedżerami wyższego szczebla i zajmować stanowiska kierownicze w świecie biznesu. Wokół studiów narosło wiele mitów, a są o tacy, którzy pytają, czy ukończenie programu w ogóle coś daje. Jak jest naprawdę? Co robić po MBA?

Czym są studia MBA?

Studia MBA to intensywne, niestacjonarne studia II stopnia w zakresie zarządzania, będące odpowiedzią na wymogi stawiane menedżerom najwyższego szczebla. Można zapisać się (a właściwie aplikować) na program podstawowy, executives (dla zawodowych menedżerów) lub global executives (dla menedżerów pracujących w instytucjach międzynarodowych). Absolwenci otrzymują dyplomy magistra zarządzania uczelni, na której studiowali oraz międzynarodowe certyfikaty MBA. Znaczna część zajęć na studiach MBA ma formę warsztatową, a dominują tzw. case study oraz różnego rodzaju gry symulacyjne, ćwiczenia z negocjacji itp. Ponadto w czasie studiów organizowane są wyjazdy zagraniczne. W niektórych przypadkach część zajęć odbywa się w Polsce, a część – na uczelni zagranicznej.

Co robić po studiach MBA – zabłyśnij w miejscu pracy

Studia sprawiają, że inaczej widzi się pewne sprawy, a nabycie nowych umiejętności daje poczucie pewności siebie. Wprowadzając zmiany, które przyniosą korzyści dla firmy, z pewnością zostaniemy zauważeni i docenieni, co może oznaczać szansę na awans.

Powinno również zainteresować  Ochrona rąk w jest teraz szczególnie ważna

Studia MBA szansą na bycie prawdziwym liderem

Na studiach MBA będziemy uczestniczyć w programie coachingu biznesowego, więc na pewno zmieni się styl naszego przywództwa. Co to oznacza? Staniemy się skuteczniejszymi liderami. Warto wykorzystać te umiejętności i ćwiczyć je już w trakcie programu, by zdobyć nowe znajomości. Może już wtedy uda nam się znaleźć nową pracę? MBA to poważne studia, ale i szansa na to, by nawiązywać znajomości, poznawać inne organizacje i stać się rozpoznawalnym.

Studia MBA – a może praca na uczelni?

Na zajęciach poznamy także osoby zarządzające uczelniami, które w naszym kraju organizują MBA oraz ich programy partnerskie. Mamy więc szanse na poznanie ludzi ze szkół wyższych. Jeśli kiedykolwiek marzyliśmy o pracy ze studentami lub zrobieniu doktoratu, będziemy mieli szansę, by realizować to marzenie na najlepszych uczelniach.

Studia MBA kuźnią talentów

Jako studenci MBA możemy spodziewać się rozszerzenia swoich biznesowych kontaktów za pośrednictwem globalnych wykładowców, a także poprzez międzynarodową społeczność studentów i absolwentów. W ten sposób poszerzmy sieć swoich kontaktów – być może to nie my będziemy szukać lepszej pracy, a praca znajdzie nas.

Studia MBA oknem na świat

W czasie studiów bez wątpienia poprawimy swoją znajomość języka angielskiego, co oznacza, że świat nie będzie miał granic, gdyż zaczniemy szukać pracy także poza Polską. Jeśli nawet zostaniemy w kraju, nowe znajomości będziemy mogli wykorzystać w biznesie, co będzie prowadziło do rozwoju organizacji.

Powinno również zainteresować  Ochrona rąk w jest teraz szczególnie ważna

Studia MBA to szansa na rozwój kariery – jeśli chcemy pracować jako menedżer wyższego szczebla, podejmijmy naukę, która będzie początkiem nowej drogi rozwojowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *