Chlorella – dlaczego warto wzbogacić o nią dietę

glony

Chlorella od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Posiada one bowiem kilka wyjątkowych cech. Przede wszystkim skutecznie oczyszcza organizm człowieka z metali ciężkich. Dlaczego jeszcze warto wprowadzić ją do diety?

Cenny dla zdrowia skład

Chlorella zawiera przede wszystkim witaminy z grupy B, które zwiększają odporność na stres. Poza tym w jej składzie znaleźć można witaminę C i E i beta karoten, które skutecznie powstrzymują działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się organizmu. Poza tym chlorella zawiera witaminy D i K.
Chlorella znacznie wspiera organizm człowieka w czasie aktywności fizycznej. Dodaje energii, a przy okazji odżywia mięśnie. Alga stymuluje produkcję czerwonych krwinek, co przekłada się na lepsze dotlenienie mięśni. To z kolei oznacza przyspieszenie procesu metabolizmu.

Źródło życiowej energii

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że już od 18. roku życia obserwuje się stopniowy spadek sprawności człowieka. Dzięki chlorelli można ten proces spowolnić, a nawet częściowo cofnąć. Oczywiście przeciwdziałając spowolnieniu metabolizmu, zwiększają się możliwości fizyczne i intelektualne człowieka. Wszystko to jest możliwe za sprawą wzajemnego i wzmacniającego oddziaływania chlorofilu oraz witamin z grupy B.

Pomoc dla wątroby

Okazuje się również, że chlorella jest nieoceniona z powodu rosnącej popularności niezdrowego jedzenia. Obecnie wątroba człowieka rozpaczliwie potrzebuje pomocy w walce z toksynami, które osłabiają całe ciało. Organizm ludzki każdego dnia narażony jest niestety na toksyczne, szkodliwe związki chemiczne. Są one obecnie nie tylko w jedzeniu czy piciu, ale i lekarstwach czy kosmetykach różnego rodzaju. Chlorella posiada naturalną zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń, a więc przynosi pomoc osłabionej wątrobie.

Powinno również zainteresować  Jak działa system POS?

Dla pięknej skóry i włosów

Warto też pamiętać o tym, że chlorella ma naprawdę silne właściwości antyoksydacyjne. Stymuluje też procesy metaboliczne. W skórze zwiększa znacznie syntezę kolagenu. Tym samym wzmacnia ściany naczyń i poprawia ogólną gęstość skóry. W przypadku regularnego spożywania chlorelli, można liczyć na dostarczenie do organizmu krzemu, wapnia, magnezu, cynku czy żelaza. Składniki te bardzo pozytywnie wpływają na kondycję skóry, paznokci oraz włosów.
Co ciekawe, chlorella zażywana wieczorem przetwarza serotoninę w melatoninę. Pozwala więc na szybkie zaśnięcie. Człowiek rano budzi się wyspany i pełen energii do działania.

Skuteczna ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi

Chlorella korzystnie wpływa również na redukcję tkanki tłuszczowej oraz poziomu glukozy we krwi. Tym samym osoby ją spożywające mogą łatwiej poradzić sobie z chorobami serca, otyłością czy cukrzycą typu II. Z uwagi na wysoką zawartość tryptofanu, a więc aminokwasu, z którego wytwarzana jest serotonina, chlorella skutecznie przeciwdziała też stanom depresyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *