Czy wiedziałeś, że aby wysłać paczkę, nie trzeba ruszyć się z domu?

Przesyłka w domu

 

Jeśli wysyłka paczki kojarzy ci się ze staniem w długiej kolejce, to znaczy, że jeszcze nie korzystałeś z wysyłki kurierem. Nie ma tu mowy o kolejkach, a  nawet o wychodzeniu z domu. Ba! Masz nawet wpływ na cenę, bo korzystając z porównywarki kurierów, wybierzesz tę najkorzystniejszą.

Wybór kuriera

Pewnie przypominasz sobie kilka nazw firm kurierskich, wszak na co dzień widujesz ich samochody i ciężarówki na ulicach), ale zupełnie nie wiesz, którą miałbyś wybrać? W internecie znajdziesz porównywarki firm kurierskich. Działa to w ten sposób, że określasz, co masz do wysłania, jakiej wielkości, wagi i dokąd, a porównywarka zestawia ci ceny i warunki wysyłki z kilku firm. Wystarczy tylko kliknąć w wybraną i dokończyć formalności. Na podstawie danych, które podałeś, automat sporządza list przewozowy potrzebny jest firmie kurierskiej w trakcie transportu. Często możesz też określić dzień, a nawet godzinę, o której kurier miałby się stawić po paczkę. Po zamówieniu usługi konieczne jest dokonanie płatności, chyba, że jest to przesyłka płatna za pobraniem – wtedy odbiorca płaci, gdy kurier przyniesie mu paczkę, a firma kurierska przesyła ci pieniądze.

Możesz również skorzystać z usług dodatkowych – ubezpieczenia, potwierdzenia SMS0em itp. i te parametry również możesz zestawić w porównywarce kurierów. Może opłaci się dorzucić kilka groszy, by zdobyć pewność i spokój, szczególnie, gdy okaże się, że i tak jest to tańsze niż sama usługa wysyłki u innego dostawcy usługi.

Powinno również zainteresować  Jak działa system POS?

Przygotowanie paczkiodbiór przesyłki przez kuriera

Zostaje jeszcze przygotowanie paczki na przybycie kuriera. Ten bowiem może odmówić przyjęcia paczki, jeśli nie będzie ona stosownie zapakowana (choć rzadko się to zdarza). Najlepiej będzie wykorzystać w tym celu karton, folię bąbelkową, taśmę klejącą, a w przypadku nieforemnych wysyłek –  folię stretch. Firmy kurierskie radzą dobrze dopasować opakowanie do zawartości, karton można wypełnić np. specjalnymi poduszeczkami powietrznymi  tak, aby towar nie przemieszczał się w trakcie transportu, ale nie zwiększyła się waga paczki. Na opakowaniu warto zaznaczyć informację dotyczącą obchodzenia się z przesyłką np. uwaga szkło. Warto też, oprócz karty z adresem, którą wydrukujesz ze strony przewoźnika, i tak samodzielnie opisać karton, na wypadek, gdyby nalepka uległa uszkodzeniu.

I to wszystko, teraz pozostaje tylko czekać, aż kurier punktualnie stawi się po odbiór przesyłki, a w międzyczasie skorzystać z opcji śledzenia wysyłki na stronie kuriera. To dużo łatwiejsze niż tradycyjna poczta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *