Frazy long tail – co to znaczy i czemu służy?

Wyszukiwarki internetowe działają na podstawie określonych logarytmów. To przy ich wykorzystaniu roboty skanują zawartość stron internetowych i układają ranking na konkretne słowa kluczowe. Firmy, którym zależy na tym, aby znaleźć się jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania, inwestują ogromne zasoby finansowe w pozycjonowanie. Na jaką metodę pozycjonowania warto się zdecydować?

Organiczne wyniki wyszukiwania vs linki sponsorowane

Każdy, kto wpisze jakąkolwiek frazę w wyszukiwarkę internetową, przekona się o tym, iż w odpowiedzi dostanie stronę, na której znajdują się dwa rodzaje wyników. Pierwszy z nich, to naturalne wyniki wyszukiwania, których na każdej podstronie jest dziesięć. Drugi rodzaj, to wyniki płatne, inaczej nazywane linkami sponsorowanymi. Firmy toczą między sobą zaciętą walkę o to, aby znaleźć się jak najwyżej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, gdyż tylko taka pozycja daje największą szansę, iż internauci zdecydują się na to, by sprawdzić zawartość witryny.

Najważniejsze słowa kluczowe – podstawa pozycjonowania

Pozycjonowanie strony internetowej odbywa się w oparciu o frazy kluczowe. Sporo firm inwestuje w pozycjonowanie wyrażeń kluczowych o strategicznym znaczeniu, czyli takich, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Oczywiście, muszą one być bezpośrednio powiązane z dana branżą. Nie ma raczej sensu, by sklep obuwniczy pozycjonował się na frazę salon kosmetyczny. Pomimo tego, iż frazy główne mogą przynieść spory ruch na stronie, to nie zawsze inwestowanie w pozycjonowanie strony właśnie na nie, jest najlepszym rozwiązaniem. Należy pamiętać o tym, iż konkurencja w branży jest duża, a prawie każdy chce się wysoko wyświetlać na najbardziej popularne wyrażenia. Efekt tego jest taki, iż znalezienie się w pierwszej dziesiątce naturalnych wyników wyszukiwania może zająć bardzo dużo czasu. Trzeba się także liczyć z tym, iż nie zawsze okaże się ono skuteczne.

Powinno również zainteresować  Jaki odświeżacz powietrza w sprayu wybrać?

Long tail, czyli pozycjonowanie fraz z długiego ogona

Warto przemyśleć inną strategię. Nie zawsze trzeba rezygnować z głównych fraz kluczowych, zwłaszcza jeżeli wykazują one spory potencjał. Można jednak rozważyć uzupełnienie strategii pozycjonowania strony internetowej o mniej popularne frazy. Efekt takich działań może okazać się zaskakujący. Sumaryczny ruch z kilku fraz z długiego ogona może dać lepsze rezultaty niż pojedyncza fraza główna, która się o wiele gorzej pozycjonuje. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozeznanie w temacie i wybór fraz z potencjałem. Stawiając na frazy z długiego ogona, można wyprzedzić konkurencję. Przy takich frazach znacznie szybciej widać wyniki pozycjonowania, oczywiście pod warunkiem, iż strona internetowa została odpowiednio zoptymalizowana pod kątem pozycjonowanych wyrażeń. Przy wyborze fraz, jakie są wyszukiwane przez internautów, warto korzystać ze specjalistycznych narzędzi ukazujących trendy w wyszukiwaniu – dzięki temu można wyselekcjonować frazy godne nakładów finansowych, które w krótkim czasie mają szansę przynieść zwrot z inwestycji na zadowalającym poziomie.

Więcej: https://digitalhill.pl/uslugi/pozycjonowanie-long-tail/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *