Funkcjonalne aplikacje jako dodatek do systemów HR – czy to się opłaca?

 

Praca w dziale kadr i płac bywa trudna i skomplikowana, zwłaszcza, jeśli w przedsiębiorstwie brakuje odpowiedniego systemu informatycznego. Kluczem do sukcesu i sprawnego funkcjonowania organizacji jest odpowiednie oprogramowanie HRM oraz dodatkowe aplikacje z dostępem dla pracowników i menedżerów, które usprawniają i automatyzują najważniejsze procesy w zakresie HR.

 

Czym są systemy HRM?

Oprogramowanie HRM to system informatyczny, który pomaga w zarządzaniu zasobami ludzkimi w organizacji. To narzędzie umożliwiające efektywną pracę działu HR poprzez analizę danych zatrudnienia, ocenę pracowników, usprawnienie procesów rekrutacyjnych, etc. System HRM zapewnia łatwy dostęp do informacji na temat pracowników, ich umiejętności oraz doświadczenia. Pozwala na automatyzację wielu zadań związanych z HR, m.in. planowanie i organizację szkoleń, zarządzanie czasem pracy i urlopami oraz generowanie raportów i analiz. Rozwiązanie to umożliwia działowi kadr i płac skupienie się na bardziej strategicznych zadaniach i zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla innych działów w organizacji.

 

Oprogramowanie HR to oczywiście nie jedyne narzędzie, które wspiera funkcjonowanie przedsiębiorstw. Integralną częścią rozwiązań tego typu są aplikacje, które dają pracownikom możliwość samoobsługi w kluczowych dla nich sprawach. Są dostępne 24/7 z poziomu wszystkich urządzeń, zarówno komputerów stacjonarnych, jak i sprzętu mobilnego. Zatrudnieni mają możliwość zdalnego komunikowania się z działem kadr i płac, składania wniosków i wykonywania zadań pracowniczych.

 

Intuicyjne aplikacje dla pracowników i menedżerów – korzyści

Aplikacje do wspomagania realizacji procesów HR wyróżniają się wieloma funkcjonalnościami. Umożliwiają pracownikom i menedżerom:

  • zdalne wnioskowanie o urlop – składanie wniosku przez system, weryfikacja okresu urlopowego, możliwość wnioskowania o szkolenia i urlopy okolicznościowe,
  • rozliczanie delegacji – rejestracja wyjazdów służbowych, możliwość składania wniosku o zaliczkę, związaną z podróżą, ewidencja kosztów,
  • kontrolę harmonogramu prac – sprawdzanie dni pracujących, daty szkoleń, gromadzenie danych o nadgodzinach. Narzędzie do tworzenia grafików dla pracowników,
  • zarządzanie czasem pracy – kontrolowanie czasu pracy, zlecanie nadgodzin, planowanie i rozliczanie pracy, kontrola nieobecności, rozliczanie pracowników z nadgodzin w celu rekompensaty za pracę w większym wymiarze godzin. Możliwość ewidencji czasu pracy, składania wniosków o pracę zdalną, wyjścia służbowe, etc.
  • dostęp do PIT – dostęp do dokumentów podatkowych, weryfikacja danych oprogramowaniem Ministerstwa Finansów.
  • składanie wniosków pracowniczych – możliwość wnioskowania np. o zmianę danych, składanie oświadczeń, deklaracji, wniosków o podwyżki dla pracowników (opcja dla menedżerów), etc.
  • dostęp do opcji „mój profil” – czyli do danych osobowych, informacji o wynagrodzeniu, ubezpieczeniu oraz danych kontaktowych do innych pracowników.
  • raportowanie – opcja dla menadżerów – analiza danych o nieobecnościach, czasu pracy, urlopach, strukturach zatrudnienia, BHP z możliwością filtrowania, eksportowania do Excela i kontroli danych.
Powinno również zainteresować  Czy email marketing jest skuteczny? Sprawdź!

Narzędzia tego typu, m.in. Teta ME od Unit 4, sprawdzają się w przedsiębiorstwach z wielu branż. Można korzystać z nich na dowolnych urządzeniach i wszystkich przeglądarkach internetowych (Firefox, Chrome, Opera, Safari, Edge, Internet Explorer).

 

System Teta ME – wybierz proste i skuteczne rozwiązanie dla swojej firmy

Szukasz intuicyjnego, regularnie aktualizowanego, a przede wszystkim bezpiecznego rozwiązania? Postaw na aplikację Teta ME, stworzoną przez firmę Unit4. Ułatw pracownikom proces zarządzania czasem pracy i sprawami pracowniczymi z dowolnego miejsca na ziemi, w dowolnym czasie.

 

Przekonaj się, jakie korzyści przynosi Teta ME od Unit4 i postaw na narzędzie, które odmieni funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *