Jak skutecznie promować film na You Tube? Oto najważniejsze zasady

YouTube to dobre narzędzie do promocji każdego biznesu, więc coraz częściej jest wykorzystywane do różnej formy reklamy. Obecne w tym medium osoby osiągają sukces, ale tylko wtedy, gdy wiedzą, jak promować film na YT. Co zrobić, by nasz kanał cieszył się popularnością i miał wiernych widzów?

Jak promować film na YT? Zadbajmy o najwyższą jakość

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jak promować film na YT, musimy zadbać o to, by jego oglądanie nie było dla naszych widzów męczarnią. Trzeba więc zatroszczyć się o dobrą jakość obrazu i dźwięku, co oznacza, że trzeba kupić dobrej jakości mikrofon, by było nas dobrze słychać oraz kamerę USB, która będzie zapewniała odpowiedni obraz. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nas oglądał i subskrybował, gdy będzie nas źle słychać. Film musi też być dobrze pozycjonowany, by You Tube polecał go użytkownikom. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by tytuł był adekwatny do treści i zawierał najważniejsze słowa kluczowe. Pod nazwą musi być krótki opis – w niego też wplatamy słowa kluczowe w naturalny sposób. Wstawiamy również tagi oraz hashtagi.

Jak promować film na YT? Najlepsze kanały promocji

Film powinno się promować przede wszystkim w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter itp.) na kanałach, w których jesteśmy aktywni. Jeśli nasze konto na Instagramie jest chętnie odwiedzane, opowiedzmy tam o filmie, a w opisie profilu (tzw. bio) wpiszmy link do niego prowadzący. Nie róbmy tego nachalnie, ale w naturalny sposób. Jeśli You Tube to główny kanał naszej obecności w mediach, pamiętajmy, by pozostałe były z nim spójne – słowa kluczowe i te z hashtagiem powinny być takie same. Dzięki temu nie będziemy musieli myśleć, jak promować film na YT, gdyż będzie on promował się sam.

Powinno również zainteresować  Do czego służą oleje przekładniowe?

Jak działają reklamy w Google Adwords?

Filmy na You Tube można też promować za pomocą reklamy Google. Nasze dzieło może być reklamą Trueview, która pojawia się widzom na 5 sekund przed obejrzeniem filmu, który wybrali. Widz nie może przesunąć tej reklamy, a że jest krótka, na pewno ją obejrzy, co może zachęcić go do wejścia na nasz kanał. Zastanawiając się, jak promować film na YT, możemy także dotrzeć do innych użytkowników tego kanału, którzy docierają do podobnej grupy docelowej i razem z nimi nagrać film, by poszerzyć swoje grono odbiorców. Nie bójmy się prosić widzów o wsparcie, czyli tzw. lajki i subskrypcje. Jeśli nasz lubią, a film im się podoba, z pewnością zareagują pozytywnie, a oglądając nas i słuchając czasami robią coś innego (np. prasują czy jedzą obiad), więc mogą zapomnieć o klikaniu. Warto o tym przypomnieć na samym końcu filmu. Pamiętajmy, że na podstawie liczby polubień You Tube decyduje, czy dany film warto promować.
Zanim zaczniemy myśleć o tym, jak promować film na YT, zadbajmy o jakość filmu, by jego oglądanie było dla widzów przyjemnością i zachęciło ich do kolejnych wizyt.

Tutaj znajdziesz jeszcze więcej informacji: https://digitalhill.pl/blog/abc-pozycjonowania-youtube/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *