Jak wykorzystać potencjał bandy LED?

Nowoczesne bandy LED to nieodzowne wyposażenie niemal każdej profesjonalnego obiektu sportowego – zarówno zamkniętego, jak i funkcjonującego na świeżym powietrzu. Potencjał drzemiący w tego typu rozwiązaniach jest niemal nieograniczony. Jakie możliwości daje nam instalacja takiego sprzętu? Zapraszamy do lektury.

Bandy LED to nieodzowny towarzysz sportowych zmagań

Okalające tereny zmagań sportowych bandy LED zaliczyły swój debiut na sportowych stadionach ponad 25 lat temu. Jednym z pierwszych obiektów, które zainstalował takie rozwiązania, był Santiago Bernabeu – legendarny obiekt „Królewskich” z Realu Madryt. Na przestrzeni ćwierćwiecza technologia ta stała się niezastąpionym dodatkiem na każdym dużym stadionie czy hali.

W jaki sposób zagospodarować przestrzeń roboczą, którą dostarczają nam bandy LED? Poniżej przedstawiamy najbardziej uniwersalne zastosowanie tego typu wyświetlaczy na różnych imprezach masowych i zawodach sportowych.

1.     Platforma reklamowa

Wyświetlanie reklam i przygotowanych przez sponsorów banerów to jedno z najważniejszych zadań, jakie mają spełnić bandy LED. Warto mieć również na względzie, że obecność tego typu instalacji na stadionie czy hali sportowej z pewnością przełoży się na większe zainteresowanie potencjalnych sponsorów – obecność większej liczby urządzeń wyświetlających ruchomy obraz zwiększa szanse na przykucie uwagi widza.

2.     Narzędzie informacyjne

W zależności od zastosowanego oprogramowania, bandy LED mogą służyć również jako platforma do wyświetlania wyników czy częściowych informacji na temat zawodów. Funkcjonalność ta może okazać się szczególnie nieoceniona w przypadku mitingów lekkoatletycznych, w których wiele zawodów może odbywać się w tym samym czasie. Bandy LED mogą stanowić praktyczne i funkcjonalne uzupełnienie tablicy wyników, przekazując informacje na temat obecnego stanu zawodów czy rozgrywek.

Powinno również zainteresować  Jak wybrać pistolet do kleju?

3.     Budowanie identyfikacji wizualnej

Bandy LED mogą stanowić również doskonałe narzędzie w promowaniu posiadanej komunikacji wizualnej – banery i hasła promocyjne od sponsorów mogą być przeplatane planszami z materiałami promocyjnymi na temat samego klubu, jego herbu czy motto. Warto rozważyć również wprowadzenie rozwiązań, które ożywią atmosferę stadionową i zachęcą fanów do jeszcze bardziej żarliwego dopingu obserwowanych zmagań.

Komu warto zlecić projekt bandy LED?

Planując montaż bandy LED, warto upewnić się, że oferujące je przedsiębiorstwo dysponuje niezbędnym doświadczeniem w realizacji projektów dla branży sportowej. Warto pamiętać, że elementy elektroniczne w tego typu obiektach są narażone na liczne usterki – odpowiednie zabezpieczenie instalacji jest niezwykle istotne.

Szukasz firmy, która pomoże Ci dobrać odpowiednie bandy LED? Postaw na ofertę Flexvision – marki, która od lat współpracuje m.in. z drużynami piłkarskiej Ekstraklasy, tworząc nowoczesne systemy audiowizualne dla stadionów. Już dziś zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami marki Flexvision i przekonaj się, jak wiele korzyści zapewni Ci współpraca z doświadczonymi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *