Jak zarządzać małą i średnią firmą?

Każdy, kto ma swoją firmę potwierdzi, że formalności związane z jej prowadzeniem zajmują bardzo dużo czasu. Ułatwieniem jest program do zarządzania firmą, którego zautomatyzuje pracę. Możemy korzystać zarówno z klasycznych programów desktopowych, jak i z nowoczesnych aplikacji sieciowych uruchamianych w przeglądarce internetowej. Jak prowadzić małą i średnią firmę? Jakie programy wybrać?

Jakie pogramy są przydatne? Program do zarządzania firmą

W każdej firmie przyda się prosty program do fakturowania. Jeden z podstawowych programów pozwala na zdefiniowanie kont dla wielu użytkowników oraz ma opcję instalacji programu na kilku stanowiskach komputerowych, co jest bardzo ważne, gdy prowadzimy sklep. Dzięki temu kilka osób może jednocześnie wystawiać faktury, co przyspiesza pracę. Takie program do zarządzania firmą można pobrać w wersji darmowej, co pozwala na wystawienie do 15 faktur i 15 rachunków miesięcznie. Inny darmowy program umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków, w tym dokumentów pro forma, faktur krajowych, eksportowych, zaliczkowych, VAT-UE i VAT-marża.

Ta ostatnia wykorzystywana jest m.in. przez właścicieli komisów samochodowych i osoby handlujące telefonami komórkowymi. Dodatkowe funkcje programu to proste narzędzia do analiz (zestawienia, raporty), moduł kalendarza oraz moduł CRM do gromadzenia informacji o kontaktach z klientami. Często można nieodpłatnie sprawdzić działania kilku programów, by móc wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Powinno również zainteresować  Niezbędne programy w firmie

Program do zarządzania firmą. Wybieramy program księgowy

Dla osób prowadzących jednoosobową działalność przeznaczony jest program, który pomoże samodzielnie poprowadzić księgowość firmy. Nie jest to trudne, gdyż na podstawie wpisów w Księdze Przychodów i Rozchodów program automatycznie wyliczy należny podatek dochodowy i wygeneruje odpowiednie deklaracje. Ma wbudowane rejestry sprzedaży i zakupów VAT, moduł fakturowania z opcją wystawiania dokumentów sprzedaży w języku angielskim i niemieckim oraz narzędzia do rejestrowania przebiegu pojazdów i wyposażenia firmy.

W takim programie do zarządzania firmą można stworzyć wzór planu kont, który umożliwia segregowanie dokumentów kosztowych oraz sprzedażowych. Do programu dołączony jest także program magazynowy, który umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej z opcją definiowania do sześciu cen sprzedaży każdego z towarów lub usług. Moduł ten pozwala na śledzenie stanów magazynowych, przeglądanie historii przyjęć i wydań oraz określenie stanu magazynowego.

Program do zarządzania firmą to duże udogodnienie w prowadzeniu własnej działalności. Dokumentacja będzie w idealnym stanie, a my będziemy mogli skupić się ma pomnażaniu dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *