Na czym polegają usługi wartości dodanej?

usługi wartości dodanej

Usługi wartości dodanej to usługi wpisujące się w zakres obsługi logistycznej projektów z różnych branż. Inaczej są one określane jako usługi VAS, od angielskiego sformułowania „value added service”. Są to wszelkiego rodzaju czynności, których celem jest wzbogacenie produktów, które wysyłane są do odbiorcy końcowego. Wśród usług VAS można wyróżnić takie usługi jak: etykietowanie, przepakowanie oraz tworzenie zestawów promocyjnych. Tego typu usługi mają również na celu wzbudzić w docelowym odbiorcy świadomość, że zyskuje on więcej w cenie zakupu danego produktu. Zakres usług wartości dodanej może się znacznie różnic w zależności od rodzaju branży oraz sprzedawanych towarów.

Jakie usługi wartości dodanej można spotkać w branży e-commerce?

Usługi wartości dodanej mają duże znaczenie marketingowe w przypadku klientów indywidualnych. Wpływają one korzystnie na budowanie pozytywnego wizerunku marki w oczach klientów oraz budują jego przywiązanie. W branży e-commerce do tego typu usług należą najczęściej: próbkowanie, odświeżanie oraz dołączanie wszelkiego rodzaju dodatków do zamówienia. Można powiedzieć, że wymienione czynności stanowią wręcz codzienność w przypadku sprzedaży internetowej. Klient, który nastawia się na zakup konkretnego produktu w określonej cenie, niemal zawsze będzie pozytywnie zaskoczony gdy otrzyma jakikolwiek dodatek do swojego zamówienia. Takie rozwiązanie może kosztować sprzedawcę niewiele, a w oczach klienta buduje on bardzo pozytywny wizerunek. Może się to przełożyć m.in. na kolejne zakupy w danym sklepie internetowym lub polecenie sklepu innym osobom przez zadowolonego klienta.

Powinno również zainteresować  Dlaczego warto korzystać z kart płatniczych

Usługi VAS w branży fashion

W branży fashion bardzo ważnym aspektem jest estetyka oraz odpowiednia ekspozycja oferowanego produktu. W związku z tym wiele firm działających w tej branży oferuje usługi wartości dodanej polegające np. na pakowaniu premium. Należy rozumieć przez to precyzyjne złożenie towaru oraz jego odpowiednią ekspozycję po rozpakowaniu zamówienia przez klienta. Dbałość o detale w branży modowej jest niezwykle istotna i przekłada się na pozytywne odczucia klienta wobec naszej firmy. Zadowolony klient natomiast skorzysta ponownie z naszych usług lub poleci je swoim znajomym.

Dlaczego warto stosować usługi VAS?

Odpowiedni marketing jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania niemalże każdego biznesu. Usługi wartości dodanej to nic innego jak element promocji naszej marki, z którego klienci nie do końca zdają sobie sprawę. Drobne dodatki, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom mogą nie kosztować nas nic, a sprawiają, że klient będzie bardziej usatysfakcjonowany z zakupu, jeśli za określoną kwotę otrzyma gratis w postaci kodu promocyjnego na kolejne zakupy lub personalizowaną kartkę z podziękowaniami. Należy pamiętać o tym, że zadowolony klient to najlepsza reklama każdego biznesu, w związku z tym warto dbać o satysfakcję klientów i wprowadzać usługi wartości dodanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *