Podpowiadamy, jaki biznes warto otworzyć w 2022 roku

Franczyza bez lokalu

Prowadzenie działalności gospodarczej to nigdy nie jest proste zadanie. Trzeba też przyznać, że w ostatnich latach dowiedzieliśmy się, iż nie wszystko da się przewidzieć. Bardzo częste lockdowny storpedowały gospodarkę i nie chodzi w tym momencie wyłącznie o sytuację w Polsce.

Co się opłaca?

Niemniej trzeba sobie jakoś radzić (byle by legalnie). Co za tym idzie, warto zadać sobie pytanie, jaki biznes jest polecany?

Odpowiedzi na to pytanie z pewnością są różne. Nie ma też co ukrywać, że ludzie niekoniecznie muszą być świadomi rynkowych realiów. Do tego w tym wszystkim nie można zapomnieć o własnej wiedzy. Czego by się nie robiło, konieczne jest sprostanie oczekiwaniom klientów. Co z opłacalnego biznesu, gdy właściciel firmy nie nadaje się do działania na określonym rynku?

Minimalizowanie ryzyka na przykładzie franczyzy

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Gdybyśmy mieli gotowy pomysł na sukces, wszyscy by z niego korzystali.

Oczywiście ryzyko można jednak minimalizować. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na możliwości, jakie daje franczyza. Dla niezorientowanych – franczyzą określa się gotową koncepcję biznesową, która jest powtarzana. Gdyby sytuacja wciąż była niejasna, najlepiej pomyśleć sobie o znanych markach. Znane marki charakteryzują się tym, że znajdziemy je w różnych miastach (i to jest właśnie istota franczyzy).

Powinno również zainteresować  Techniki tworzenia liter przestrzennych

Być może dla niektórych jest to pójście na łatwiznę, ale nie należy stawiać sprawy w taki sposób. Dość powiedzieć, że to nie tak, iż każda osoba może prowadzić obiekt pod znaną marką. Konieczne jest spełnienie określonych wymagań. Warto też zastanowić się nad tym, czy stworzenie czegoś nowego od samego początku zawsze jest możliwe. Pomyślmy sobie choćby o stworzeniu nowego operatora komórkowego – oczywiście można próbować, ale przebicie się na rynku byłoby niezwykle trudnym zadaniem.

Warte zapamiętania jest również to, że franczyza zalicza się do koncepcji biznesowych, które muszą zostać sprawdzone w realiach rynkowych. Odpowiedni model biznesowy to taki, który jest skalowany, powtarzalny i dochodowy. Trudno powiedzieć, jak długo wszystko należy sprawdzać. Gdyby jednak komuś zależało na konkrecie, wydaje się, że potrzeba minimum dwóch lat. Naturalnie przy założeniu, że cały proces przebiegał bezproblemowo. Wypada też odnotować, że testy powinno się przeprowadzać w minimum trzech jednostkach.

Brak lokalu – brak szans czy szukanie alternatywy?

Niektórzy mogą dojść do wniosku, że wszystko fajnie, ale czy franczyza bez lokalu jest możliwa? Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że niektórzy nie mają odpowiedniego miejsca.

Lokal jest oczywiście koniecznością, ale nikt przecież nie mówi, że sprawy własnościowe mają znaczenie. Jeżeli zakup lokalu nie wchodzi w grę, warto rozważyć zdecydowanie się na wynajem. Wynajem to opcja znacznie tańsza i co najważniejsze, można spodziewać się naprawdę ciekawych propozycji.

Powinno również zainteresować  Kategorie archiwalne dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *