Przemysłowe czytniki kodów

Kod QR

Efektywna i szybka praca przemysłowych czytników w hali produkcyjnej czy na magazynie możliwa jest dzięki precyzyjności pracy urządzeń, mocnej oraz trwałej konstrukcji, a także odporności na trudne warunki otoczenia. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na skaner tego typu.

Skanery przemysłowe – gdzie można je wykorzystać?

Przemysłowy skaner kodów kreskowych jest to sprzęt przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, m.in. w magazynie, sortowni towarów czy na hali produkcyjnej. Wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją obudowy, a także elementami skanera, dzięki którym może funkcjonować w środowisku ekstremalnym, gdzie panuje wilgoć, zapylenie czy zmiany temperatury. Skanery przemysłowe, dostępne w ifm electronic, rozpoznają kody 1D i 2D a także znaki i tekst.

Powinno również zainteresować  Jak oprogramowanie analityczne wpływa na produkcję?

Czytniki przemysłowe – wytrzymałość w trudnych warunkach

Przemysłowe czytniki kodów wyróżniają się mocną obudową. Są więc wyjątkowo odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych oraz pracę w trudnych warunkach. Większość produktów posiada obudowę ze stopniem ochrony IP67.

Wysoka precyzja odczytu

Wytrzymała konstrukcja to oczywiście nie jedyne zalety przemysłowych skanerów kodów. Kolejną z nich jest najwyższa jakość odczytu, m.in. dekodowanie kodów postaci 1D/2D. Doskonale radzą sobie ze wskazywaniem danych na etykietach wydrukowanych czy rozpoznawaniu kodów Direct Part Marking. Umiejscowione są one na materiałach, produktach oraz podzespołach, wykorzystywanych w procesach logistycznych oraz produkcji.

Skanery przemysłowe kodów kreskowych nadają się do odczytu informacji z powierzchni lub etykiet, które zostały częściowo naruszone wskutek warunków panujących w magazynie lub na hali produkcyjnej. Urządzenia wykorzystują algorytmy, dzięki którym sprzęt wyróżnia się wyjątkowo czułym odczytem. Czytniki bez problemu odczytują informacje z kodów rozmytych, z wysokim kontrastem, zniekształconych lub zniszczonych.

Poszukujesz wysokiej jakości przemysłowego czytnika kodów? Sprawdź ofertę ifm electronic, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie różne modele skanerów. Zapoznaj się ze specyfiką poszczególnych modeli i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *