Przesyłka kurierska XXI wieku

Rozwój technologii wpłynął niemal na każdy aspekt naszego życia. To samo tyczy się również prowadzenia biznesu i rozwoju poszczególnych usług. Współczesna firma kurierska w znaczącym stopniu różni się o tej, z jaką mieli do czynienia klienci jeszcze kilka lat temu. Jak więc wygląda przesyłka kurierska XXI w.?

Czym charakteryzowała się przesyłka kurierska w przeszłości?

Jeszcze nie tak dawno, usługi rozsyłania paczek oraz listów oferowała jedynie Poczta Polska. Brak konkurencji powodował, że w całej procedurze klienci byli na samym końcu, jeżeli chodzi o potrzeby i wymagania. W wyniku tego poziom oferowanych usług pozostawiał wiele do życzenia. Dostarczenie paczki w późnym terminie, liczne incydenty podczas których paczki ginęły, a w rezultacie klienci i tak zazwyczaj musieli fatygować się osobiście na pocztę, ponieważ listonosz odwiedzał ich w godzinach przedpołudniowych – a więc wtedy, gdy większość z nas jest w pracy.

 

Pojawienie się konkurencji oraz wprowadzenie nowego rodzaju rozwiązań spowodował, że wiele aspektów uległo drastycznej zmianie:

  • Poszerzenie wachlarza usług
  • Lepsze traktowanie klientów, wyższa jakość obsługi
  • Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań

 

Jak wygląda przesyłka kurierska XXI w.?

Najważniejszą zmianą, jeżeli chodzi o współczesne przesyłki jest dostęp do Internetu. Wprowadził on rozwiązania, które znacznie skracają czas dostarczenia przesyłki, jak również umożliwiają klientom korzystanie z zupełnie nowych rozwiązań. W obecnych czasach możliwe jest zamówienie kuriera online – nie jest konieczne udanie się do siedziby firmy, wykonanie telefonu itp. Wszystko odbywa się poprzez strony internetowe, gdzie wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym zawarte są najważniejsze aspekty związane z przesyłką.

Powinno również zainteresować  Kiedy korzystać z usług transportu morskiego?

 

Zmienił się również sposób komunikacji firmy kurierskiej z klientem. Większość firm posiada własną siatkę call center, która sprawuje opiekę nad klientem oraz stanowi swego rodzaju obsługę klienta, w razie takiej konieczności. Również sprawnie rozwinięta jest komunikacja poprzez strony internetowe np. czaty lub mailowy przepływ informacji.

 Handsome young delivery man, isolated on white background.

Obecnie każdy klient może śledzić gdzie znajduje się przesyłka kurierska, na każdym jej etapie. Poprzez takie rozwiązania klienci mają poczucie bezpieczeństwa, zaginięcia przesyłek nie zdarzają się niemal wcale, a w razie takiej sytuacji klient wie, do jakiego punktu czy kuriera ma się zwrócić w razie roszczeń.

 

Ponadto tak nieznaczące urządzenie jakim jest telefon komórkowy, jest równie przydatnym narzędziem w kreowaniu nowego rodzaju przesyłek kurierskich. Dzięki niemu kurier w każdej chwili może skontaktować się z odbiorcą przesyłki, upewniając się, że ten jest w domu. Dzięki temu my, jako klienci jesteśmy pewni, że przesyłka do nas dotrze, a kurier, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych wydarzeń, może zmienić swój plan dnia.

 

Nowe technologie w znacznym stopniu skracają czas dostawy przesyłek, nawet jeśli droga jaką ma ona przebyć, wydłuża się. Dzięki temu pewnie jest, że współczesne firmy kurierskie będą cieszyć się powodzeniem jeszcze przez długi czas, a klienci będą zadowoleni z poziomu ich usług.

Powinno również zainteresować  Na czym polega logistyka zwrotów?