Pistolet do kleju, przewodowy czy bezprzewodowy?

Pistolety do klejenia są urządzeniami cieszącymi się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Są to uniwersalne i niezwykle praktyczne elementy wyposażenia stosowane przez domowych majsterkowiczów oraz wykorzystywane w produkcji czy też przemyśle. Oczywiście istnieje wiele rodzajów takich pistoletów, dlatego przed zakupem należy zdecydować się na wybór odpowiedniego typu.

Pistolety różnią się od siebie pojemnością, rodzajami stosowanego kleju czy też zasilaniem. W związku z tym należy dokładnie zapoznać się z parametrami i informacjami na temat danego produktu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrany pistolet na klej będzie spełniać określone wymagania i przede wszystkim, będzie nadawać się do konkretnych zastosowań oraz będziemy w stanie wykorzystać w pełni możliwości, jakie oferuje nam konkretny pistolet na klej.

Przewodowe pistolety do kleju

Większość pistoletów do kleju to urządzenia korzystające z zasilania sieciowego. Jest to idealne rozwiązanie do wielu zastosowań, jednak wadą jest ograniczona przestrzeń. W związku z tym doskonale spełniają swoje zadania wyłącznie w miejscach, w których zapewniony jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Taki pistolet na klej jest w stanie szybko się rozgrzać i w bardzo wydajny sposób nakładać klej, bez przerywania pracy ze względu na konieczność naładowania akumulatora.

Pistolety do kleju w wersji bezprzewodowej

Oczywiście czasami potrzebne jest sklejenie czegoś poza domem czy fabryką, w miejscu, w którym nie ma dostępu do prądu. W takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem jest bezprzewodowy pistolet na klej. Dzięki takiemu urządzeniu istnieje możliwość klejenia w miejscach pozbawionych prądu, ponieważ pistolet wyposażony jest w specjalny akumulator. Po jego naładowaniu, pozwala on na kilka godzin wydajnej, bezawaryjnej pracy. Bezprzewodowy pistolet na klej jest ładowany na specjalnej podstawce, która podłączona jest do sieci elektrycznej. Sprzęt ten jest bardzo wygodny i przede wszystkim nie ma ograniczonego zasięgu.

Powinno również zainteresować  Dlaczego należy stosować smary przemysłowe do łańcuchów?

Jaki rodzaj pistoletu wybrać?

Oczywiście wybór odpowiedniego pistoletu jest uzależniony od planowanego zastosowania. Jeśli wiemy, że pistolet na klej może nam służyć do klejenia różnych rzeczy poza posesją lub w terenie to idealnym wyborem będzie wersja bezprzewodowa. Wystarczy naładować akumulatorek, aby cieszyć się możliwością pracy z takim pistoletem w miejscach bez dostępu do zasilania elektrycznego. Z drugiej strony sprzęt taki jest zwykle droższy od standardowych wersji, więc jeśli ktoś wie, że będzie używać takiego urządzenia tylko w miejscach, w których są dostępne gniazdka elektryczne to o wiele lepszym i bardziej opłacalnym zakupem jest przewodowy pistolet na klej.

Gdzie można kupić takie pistolety

Jeśli chodzi o zakup takiego sprzętu to na szczęście w Polsce działa wiele sklepów oferujących różne rodzaje pistoletów na klej. Oznacza to, że bez większych problemów można wejść w posiadanie wersji przewodowych oraz bezprzewodowych. Sporo takich sklepów prowadzi sprzedaż internetową, więc pistolety takie są dostępne dla klientów z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *