Google Ads – jak zacząć ?

klocki adwords

Jeśli prowadzimy kampanię reklamową w internecie, świetnym narzędziem, z którego możemy skorzystać jest Google Ads. Jest to system reklamowy stworzony przez giganta, który umożliwia nam promocje naszych witryn w wynikach wyszukiwania przy pomocy linków sponsorowanych, ale też w reklamach, które wyświetlane są na stronkach współpracujących z programem Google AdSense. Reklamy takie sprzedawane są z użyciem dwóch systemów. Pierwszym z nich jest PPC (pay per click) – program ten pozwala na płacenie za każde klikniecie w nasz link sponsorowany. Taki model jest dla reklamodawcy bardzo korzystny, zwłaszcza w przypadku prowadzenia kampanii w celach sprzedażowych. Drugim jest CPM (cost per mille) – ten system pozwala na płacenie za każdy tysiąc wyświetleń naszej reklamy na stronie czy w wyszukiwarce. Taki model stosuje się najczęściej przy kampaniach wizerunkowych, wtedy gdy chcemy lepiej dotrzeć z komunikatem reklamowym.

Jakość wyników Google Ads służy do pomiaru trafności reklam, ale też do kluczowych słów obsługiwanych przez firmę Google. Tym wyższa ocena jakości – tym kampania może być o wiele tańsza i lepiej pozycjonowana. Wyniki są oceniane w systemie od jednego do dziesięciu i uwzględniają trafność reklam, współczynnik kliknięć służy do oceny jakości strony. Popularną opcją promocji w Google Ads to remarketing. W czasie takiej kampanii, lepiej docieramy do osób, które zatknęły się wcześniej z taką witryną. Ma to szczególny wpływ, jeśli chcemy budować dobrą pamięć o firmie, a w przypadku sprzedażowym, można przypominać o sobie klientom, którzy się wahają.

Powinno również zainteresować  Czy email marketing jest skuteczny? Sprawdź!

Google Ads (https://digitalhill.pl/uslugi/kampanie-google-ads/) to system, który jest intuicyjny, a dzięki temu każda osoba, która nie jest dobrze wprawiona w internetowy świat świetnie poradzi sobie z kampanią AdWrod. Takowy system świetnie pomaga wybrać, czy bardziej chcemy rozwinąć biznes w sieci, czy wolimy stacjonarną formę placówki. Jeśli zarejestrujemy firmę w systemie, trzeba przedstawić się kim jesteśmy i w jakim języku zależy nam na promowaniu oraz czym się zajmujemy. To trzecie bywa często dość trudne, dlatego z pomocą rusza Google, które na podstawie naszej strony sugeruje, które frazy najlepiej do nas pasują. Gdy Google wie już dużo, to można przejść do zaprojektowania naszej reklamy. Wystarczy jedynie uzupełnić kilka pól, a Google wykreuje je za nas.

Ostatnim krokiem jest odpowiednie ustawienie naszego budżetu do kampanii w systemie miesięcznym. Nie trzeba jednak martwić się o to, czy na pewno będzie nas stać na tego typu kampanię. Google umożliwia nam zmianę budżetu lub nawet usunięcie reklamy w każdym momencie. To bardzo pomocne zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców, którym ciężko sprawdzić, jak skuteczne będą ich reklamy i czy poziom konwersji będzie stał na wysokim poziomie. Jeżeli chcemy dotrzeć do klienta w formie interaktywnej, świetnym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie kampanii w serwisie Youtube. Serwis ten od lat współpracuje z Google Ads.

Powinno również zainteresować  Jak wziąć kredyt przez Internet?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *