iPhone 13 Niebieski (Blue) specyfikacja i dostępne modele

iPhone 13 Niebieski (Blue)

iPhone 13 został zaprezentowany we wrześniu 2021 roku jako flagowy model telefonów od Apple. Dostępny jest w sześciu wariantach kolorystycznych, jednak niebieska wersja “blue” jest najczęściej kupowana i doceniana przez klientów.

iPhone 13 Niebieski (Blue) – specyfikacja

Podstawowa wersja jest ciemnoniebieskiego koloru, wersja Pro i Pro Max tego telefonu jest jasnoniebieska. Smartfon występuje w wersji Mini o tym samym kolorze co wersja podstawowa. iPhone 13 Niebieski (Blue), jako pierwszy ma zmienione tylne aparaty ustawione po przekątnej, a nie pionowo – jak to było w poprzednich modelach. Podstawowa wersja telefonu posiada standardowo 128 Gb pamięci na pliki. Istnieje możliwość dopłaty i zwiększenia pojemności do 256 i 512 Gb. Smartfon ma wbudowane 4 Gb pamięci operacyjnej tak jak w poprzednich modelach telefonów od Apple. Telefon wyposażony jest w ekran o przekątnej 6,1 cala. Prezentowany smartfon w bazowej wersji ma trzy aparaty: jeden z przodu i dwa z tyłu, a każdy z nich posiada 12 MP. iPhone 13 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor a15 bionic.

Smartfon posiada wbudowaną autorską funkcję nazwaną przez Apple “Face ID”, która skanuje twarz by odblokować telefon, bez potrzeby wpisywania hasła. Wraz z zakupem telefonu w przesyłce nie znajdziemy ładowarki, jedynie autorski kabel lightning. Polityka firmy Apple stała się bardziej przyjazna środowisku, gdyż przez brak ładowarki nie jest wykorzystywana duża ilość plastiku czy innych materiałów co sprzyja ochronie o środowisko naturalne. Bateria w podstawowej wersji posiada 3227 mAh, co jest dużym postępem w stosunku do poprzednich wersji. Telefon ma możliwość odbierania sieci 5G. Dodatkowo smartfon wyposażony jest w funkcje NFC (płacenie telefonem). Po podłączeniu karty płatniczej wystarczy zbliżyć tylne aparaty do terminala.

Powinno również zainteresować  Jak wybrać papier do drukarki?

iPhone 13 Niebieski (Blue) – dostępne modele

Pierwszym wariantem tego telefonu jest iPhone 13 Mini – tańszy od podstawowej wersji o około 500 zł. Ten model posiada takie same możliwości rozszerzenia pamięci, standardową ilością jest 128 GB. Znaczącą różnicą są gabaryty, mini jest zdecydowanie mniejszy. Przekątna ekranu wynosi 5,4 cala, czyli o 7 cali jest mniejszy od zwykłej wersji. Modele różnią się także baterią, której pojemność wynosi 2775 mHa.

Kolejnym wariantem iPhone 13 Niebieski (Blue) jest wersja Pro i Pro Max. Model Pro posiada 6 Gb pamięć operacyjną, czyli o 2 Gb więcej od podstawowego smartfonu. Wersja Pro wyposażona jest w trzy aparaty tylne, co daje lepszą jakość zdjęć. Wyższa wersja ma ekran 120 Hz, co pozwala na zdecydowanie płynniejsze użytkowanie telefonu. Różnicę możemy również dostrzec porównując baterię, która jest o 10 procent wydajniejsza od bazowej wersji telefonu. Biorąc pod uwagę wygląd, wersje droższe są bardziej stonowane i klasyczne. Wersja Pro Max posiada wszystko co wersja Pro, ale ma większy ekran aż o 6 cali. Pro jak i Pro Max mogą zostać rozszerzone do 1T pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *