Jak wziąć kredyt przez Internet?

osoba podpisująca kredyt

W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie zrobić coraz więcej nie wychodząc z domu, korzystając z sieci. Są to już nie tylko zakupy, ale też sprawy urzędowe, bankowość, a nawet kredyty online. Wystarczy kilka kliknięć, wypełnić wniosek i poczekać na decyzję wybranego przez nas banku. Jak bezpiecznie wziąć kredyt przez Internet?

 

Jak wziąć kredyt przez Internet?

Wzięcie kredytu przez Internet jest bardzo proste. Nie musimy wychodzić z domu, wystarczy nam urządzenie z dostępem do Internetu. Wniosek o kredyt składa się na stronie wybranego banku bądź w jego aplikacji mobilnej. Bank dokonuje wtedy oceny zdolności kredytowej i decyduje – zwykle proces ten trwa kilka dni, ale zależy to od banku.

Wniosek o kredyt przez Internet zawiera pytania o dane osobiste, źródło zarobków (warto przygotować sobie dane naszego pracodawcy, które, zwykle, również trzeba podać), naszą sytuację mieszkaniową. Jego wypełnienie nie powinno zająć dużo czasu, ale wymaga chwili uwagi. Nie róbmy tego na szybko, poświęćmy ankiecie czas.

Jeśli nasz wniosek zostanie odrzucony, a my mamy wrażenie, że niesłusznie, należy skontaktować się z pracownikami banku i umówić na rozmowę. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, umowę podpiszemy online, przywiezie nam ją kurier bądź w placówce bankowej (jeśli tak będzie nam wygodniej). Warto zadawać pytania i zadzwonić do banku, jeśli nie jesteśmy czegoś pewni. Można też skorzystać z czatu online z pracownikiem. Kredyt to poważne zobowiązanie, a obsługa chętnie nam pomoże w razie wątpliwości.

Powinno również zainteresować  Sposoby na usprawnienie prowadzenia magazynu

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Przy braniu kredytu przez Internet należy być, przede wszystkim, rozsądnym. Uwagę należy zwrócić na aktualny stan swojego budżetu. Policzmy na jaką miesięczną ratę jesteśmy sobie w stanie pozwolić, by nie wpaść w problemy finansowe. To, że pieniądze dostępne są tak łatwo, jest też minusem. Lepiej będzie unikać podejmowania decyzji pochopnych, nieprzemyślanych i kredytów, które nie są nam wcale potrzebne.

Bardzo dokładnie trzeba zapoznać się z umową. W Internecie łatwo jest coś kliknąć i zaakceptować warunki kredytu nawet ich nie znając. To prosty sposób na załatwienie sprawy, ale należy postarać się, by niczego nie przeoczyć. Musimy zrozumieć warunki kredytu, jakie są dodatkowe możliwości jego spłaty (np. wcześniejsza spłata). Kredyt przez Internet ma zasadniczy minus – jego warunków nie będziemy mogli negocjować z pracownikami banku.

Zastanówmy się też nad tym, czy opłacalne będzie, w naszym wypadku, ubezpieczenie. Nie jest ono obowiązkowe, ale, w przypadku dużych kredytów, może stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Warto też porównać oferty w różnych bankach. W domu, przez Internet, jest to banalnie proste. Nie trzeba jeździć do kilku miejsc – wystarczy wejść na strony internetowe banków bądź skorzystać z porównywarki. Można to zrobić z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie, również o północy w niedzielę! Zastanowić można się na spokojnie. Warto dać sobie kilka dni, skonsultować decyzję z kimś zaufanym.

Powinno również zainteresować  Funkcjonalne aplikacje jako dodatek do systemów HR – czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *